четврток, 30 март 2017  |  Вести денес: 0

Маестрото на ПРЕСС појадок со новинарите: Зоран Џорлев ја најави агендата за јубилејот – 40 години дружење со виолината

  Македонскиот музички уметник, виолинистот и актуелен директор на националниот ансамбл „Танец“, маестро Зоран Џорлев...

Волшебен и здрав напиток: ЈОГУРТ ЗА СЕКОЈ ДЕЛ ОД ГОДИНАТА!

Покрај здравата и избалансирана исхрана, редовното вежбање и спортување, на сите нам ни е добро познато дека на нашето тело...

Каракамишева-Јовановска: „Патоказот“ е врв на политичката зрелост на ВМРО-ДПМНЕ, кој служи за пример како на конкретен начин се манифестира добра волја

23:11 часот

Канческа-Милевска: Тиранската платформа е неуставна и чекор кон федерализација

22:09 часот

ФОТО: Радовиш на нозе, граѓаните со пораки за поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

22:01 часот

Канческа-Милевска: Изнесување постизборна платформа од друга држава е државен удар

21:43 часот

Стоев: Нашата единствена партија е Македонија, поради тоа мора ги заштитиме нејзините симболи, јазик, химна и знаме

21:25 часот

Кумановчани масовно низ улиците на градот со поддршка за унитарна и единствена Македонија

20:59 часот

ФОТО: Велес обоен во „црвено-жолто“ граѓаните масовно со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

20:42 часот

Кавадарчани масовно излегоа на улиците и порачаа: Ќе продолжиме се до исполнување на нашите барања

20:38 часот

ФОТО: Струмичани масовно порачаа дека се против тиранската платформа

20:15 часот

Дневникот на Бистра - По патеката на државноста

ден 30 вторник 28.03.2017
Јас и ти сме едно земјо моја!

Каракамишева-Јовановска: „Патоказот“ е врв на политичката зрелост на ВМРО-ДПМНЕ, кој служи за пример како на конкретен начин се манифестира добра волја

ВМРО-ДПМНЕ вчера го објави „Патоказот“ како политички документ за изнаоѓање на можни излези од политичката...

Канческа-Милевска: Тиранската платформа е неуставна и чекор кон федерализација

Прво сакам да кажам дека тиранската платформа е неуставна. И доколку таа неуставна тиранска платформа...

ФОТО: Радовиш на нозе, граѓаните со пораки за поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Граѓани на Радовиш вечерва повторно со масовен марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка...

Канческа-Милевска: Изнесување постизборна платформа од друга држава е државен удар

Сето ова што го направи СДСМ е еден вид државен удар на сопствената држава. Има една изрека: „На лагата...

Будуќност се избори за „мајсторка“ со Црвена звезда

Кошаркарите на Будуќност ја искористија предноста на домашниот терен и ја совладаа белградска Црвена...

Ангеловски: Остануваме цврсто на земја и се трудиме да бележиме подобри резултати

По триумфот над Белорусија остварен вчеравечер во Скопје со 3:0 селекторот на Македонија Игор Ангеловски...

Отворена сезоната на падел во ТК Теннис Парк

Откако температурите се повисоки во нашиот град, освен што можете да играте тенис на отворените терени...

Елеганција, стил и сексапил: Премиерно – спотот на Елена Ристеска и Хари Варешановиќ – „Још ме плашиш“ (ВИДЕО)“

Конечно дуетската песна на нашата позната пејачка Елена Ристеска и босанската ѕвезда Хари Варешановиќ,  „Још...

Најдобри професии за луѓето кои сакаат да го пропатуваат светот за малку пари

Одберете професија каде што ќе ве плаќаат за да патувате по светот и да уживате во неверојатни авантури. 1. Работа на брод Работата на брод...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО) Синот и починал пред 22 години, а тоа што го прави со неговото мртво тело е врвот на сите бизарности!

Една жена од Грузија не можејќи да прифати дека нејзиниот син е мртов, решила неговото тело да го чува во ковчег...

Најбрзите полициски автомобили на светот: Се движат до 407 км/ч!

Ретко каде во светот можете да видите дека полицијата вози автомобили од марката „Бугати Вејрон“...

Крем паста со пилешко (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Ако немате идеја за ручек, подгответе кремаста паста со пилешко месо. Се прави брзо, а вкусот е фантастичен! СОСТОЈКИ: 400...

Излет на потонатиот Титаник: Предизвик кој нема да го одбие никој авантурист

Пријавите за посета на бродот ќе започнат од мај 2018 година, а првите спуштања и посети ќе бидат можни...

Научниците велат дека настинката ќе се лекува само со еден потег

Научниците велат дека се еден чекор поблиску кон решавањето на генетската загатка која се крие зад...

Кој хороскопски знак е вашиот најдобар пријател?

Хороскопот има одговор која е личноста со која пријателството би ви било најлесно и најзабавно.   Овен Ако...

Ford патентирал воздушни перници за на таван

Компанијата Ford патентирала технологија за сигурносна перница која би ги заштитила патниците од повреди...

Почина легендата на македонската народна песна: Замина светицата на традицијата Вања Лазарова!

Легендарната пејачка на изворни народни песни и доајен на македонската народна музика, Вања Лазарова почина...

Видео на денот

Задникот му гори, а тој си телефонира: Ќе останете шокирани кога ќе видите што го снајде (видео)

Седна во бавча, па почна да води ако може да се каже пријатен разговор.  Но, зад грб му подготвија изненадување...

Сопругата на голманот на Лацио порача...

The G Notes се „На пат“… и тоа на добар пат да успеат (ВИДЕО)

Гевгелиската група „The G Notes“  предводена од братот и сестрата Глигор и Теодора Гошеви од Гевгелија...